У міському виставковому залі є на що подивитись

8-6Міський виставковий зал продовжує дивувати жителів і гостей нашого міста виставками творів образотворчого і декоративно­-прикладного мистецтва. А квітень обіцяє бути мало не самим насиченим виставками місяцем цього року.
Що можна буде поглянути найближчим часом в міському виставковому залі, розповів його директор Дмитро Ситник. 

Детальніше: У міському виставковому залі є на що подивитись

ХРАНИТЕЛІ ІСТОРІЇ

8-1У міському історико-­­краєзнавчому музеї представлена багата культурно­­-історічна спадщина Кривого Рогу. Але вже більше року музей закритий для відвідин.

Музей був засно­ваний в 1960 році. Але для відвідувачів відкрився не відразу. Вісім років пішло на те, щоб побудувати приміщення, наповнити музейний фонд експонатами і зробити експозицію. У перший рік після відкриття в нім знаходилося близько десяти тисяч експонатів. За 60 років їх кількість збільшилася в десятки разів: зараз у фондах музею знаходиться більше 124 тисяч предметів зберігання.

- Наш музей - це не стіни, це, перш за все, експонати, об'єднані в експозиції. Вони відображають певний період історії Кривого Рогу -­ говорить директор міського історіко­-краєзнавчого музею Олександр Мельник. -­ Наше фондосховище -­ справжня скарбниця, в якій зберігається практично весь масив безцінної інформації про історію нашого міста. До речі, якщо певні цінності не потрапляють в постійну експозицію музею, вони використовуються під час тематичних виставок як ілюстративний матеріал, служать джерелами для написання статей або наукових робіт.

Детальніше: ХРАНИТЕЛІ ІСТОРІЇ

Криворожские гастроли киевлян

8-3В прошлую среду, 6 марта, в Кривом Роге состоялся спектакль «Брешемо чисту правду» с народной артисткой Украины Ольгой Сумской в главной роли. Помимо неё, в постановке были задействованы народный артист Украины Лев Сомов, Арам Арзуманян, Виталий Борисюк и Анастасия Цимбалару.

Сразу отмечу, что часть денег, которые зрители отдали за билеты, будет передана артистами на нужды ВСУ. К слову, билеты на спектакль были по вполне «демократическим» ценам ­ от 270 до чуть больше 500 гривен. А еще на сцене стояли небольшие боксы, в которые после спектакля можно было опустить несколько купюр в качестве донатов для военных.

Детальніше: Криворожские гастроли киевлян

В Голливуде вручили «Оскар» украинскому фильму

8-1Ночью 11 марта в Голливуде вручали премию «Оскар». Среди лауреатов ­ украинский документальный фильм «20 дней в Мариуполе», презентация которого состоялась в криворожском кинотеатре в конце февраля. Таким образом, Украина получила свой первый в истории «Оскар».

Однозначным победителем ожидаемо стал фильм «Оппенгеймер» Кристофера Нолана. Он получил семь наград -­ в том числе за лучший фильм, режиссуру, мужские роли первого и второго плана (актер года -­ Киллиан Мерфи).

Детальніше: В Голливуде вручили «Оскар» украинскому фильму

Гордість Криворіжжя

8-2Одна з найяскравіших перлин Криворіжжя ­- поетеса, письменниця та народний майстер України Лідія Челнокова. Своїми творами наша землячка радує не лише дорослого, а й юного читача. Крім віршів, вона пише дитячі казки. Свої твори Лідія Миколаївна завжди наповнює добром і любов'ю: до України, Кривого Рогу, природи та людей.

Вона народилася 2 квітня 1939 року у Києві. Звідти сім’я майбутньої письменниці переїхала на Хмельниччину, в село Стрихівці, а коли дівчинці виповнилось сім років -­ до селища Гриців. Саме там Лідія написала свої перші вірші та оповідання.

На написання першого вірша, який, до речі, отримав назву «Весна у лісі», майбутню поетесу надихнула краса весняного лісу, в якому знаходилась її школа.

Детальніше: Гордість Криворіжжя