Ю. Вілкул: У Кривому Розі відкрили 50 сучасну амбулаторію загальної практики сімейної медицини»

1-6На житловому масиві Карачуни по вул. Миколаївське шосе, 21 відкрито амбулаторію №11 ЦМПД №6. Медичний заклад буде обслуговувати понад 9 тисяч криворіжців, щодня приймаючи до 90 відвідувачів.

  Вітаючи медиків та жителів мікрорайону Карачуни з відкриттям амбулаторії, міський голова Юрій Вілкул сказав: «Ми системно розвиваємо медичну галузь у Кривому Розі — модернізуємо лікувальні установи, у тому числі, ті лікарні, які раніше перебували в обласному підпорядкуванні і були передані нам тільки рік тому, купуємо автомобілі медичної допомоги, закуповуємо нове сучасне обладнання, відкриваємо реабілітаційні центри та нові амбулаторії. Криворіжці повинні отримувати якісну, доступну медичну допомогу. Відкриваємо вже 50-ту амбулаторію, в планах ще 16.
  Ми отримали дуже гарну, простору сучасну амбулаторію. Я бажаю медичним працівникам комфортно себе в ній почувати, а відвідувачам - приходити сюди лише у профілактичних цілях, а не по хворобі».1-11
  В амбулаторії №11 працюватиме 4 лікаря та 18 медичних сестер. Тут створені комфортні умови, як для лікарів так і для пацієнтів. За кошти міського бюджету придбали нове обладнання, офісні меблі, телевізори, мобільні телефони для реєстраторів та медперсоналу, аналізатор крові, сечі, глюкометри, ЕКГ-телеметричний пристрій, тонометри, ЛОР та офтальмологічне обладнання.
  На першому поверсі розташовані кабінети для прийому хворих, немобільних пацієнтів, для забору біоматеріалів, рецепція, санітарні кімнати для пацієнтів, у тому числі, для осіб з обмеженими можливостями. На другому поверсі розташовані кабінети: щеплення, маніпуляційний, процедурний та кабінет завідувача амбулаторії. Також, для зручності пацієнтів, на першому поверсі облаштований аптечний пункт КП «Фармація».
  «У зв'язку з пандемією коронавірусу, цей рік видався дуже складним. Але, не зважаючи на ризики сьогодення, міська влада винайшла і направила ресурси на підтримку закладів охорони здоров'я, щоб захистити своїх мешканців. Ми вдячні міському голові, будівельникам і всім, хто займався реконструкцією будівлі. Ця амбулаторія стала невід'ємним елементом інфраструктури житлового масиву Карачуни. Головне – вона поруч, не потрібно їхати і це зручно»,- сказала Алла Семеніхіна, в.о. головного лікаря ЦПМСД №6.1-10
  Подбали і про зручності для відвідувачів з обмеженими фізичними можливостями: ганки входів до амбулаторії, санвузол, кабінет на першому поверсі обладнані тактильними накладками жовтого кольору та пандусами.
  У ході ремонту відновили покрівлю на даху, замінили підлогу на другому поверсі та всі інженерні мережі, встановили більше 50 енергозберігаючих віконних блоків та утеплили фасад. Також, за виділені з міського бюджету кошти, будівлю обладнали пожежною та охоронною сигналізацією, встановили відеоспостереження, провели внутрішню телефонізацію та протягнули комп'ютерну мережу. Наведений лад навколо амбулаторії.