Фахівці Федеративної Республіки Німеччина: у Кривому Розі первинна медична допомога дійсно стала більш якісною та доступною для людей


1-3 Протягом трьох років міське управління охорони здоров'я співпрацювало із науково-дослідним центром ProcessLab Франкфуртської школи фінансів і менеджменту з питання «Трансформація первинної медико-санітарної допомоги: ключова роль сімейних лікарів».

 У рамках комплексного дослідження оцінювався стан процесів у медичних закладах, а з часом до цих напрямків додалися теми виховання медичних працівників - робота проводилася у формі навчальних семінарів, лекцій, анкет, інтерв'ю з лікарями.
 Юрген Моорманн, професор, викладач Франкфуртської школи фінансів і менеджменту сказав: «Хочу подякувати меру Кривого Рогу Юрію Вілкулу, адже без всебічної підтримки міста наші дослідження ніколи б не відбулися. Також я вдячний лікарям первинної ланки за участь у роботі. Завдяки вам ми багато чому навчилися і досвід криворізьких медиків передали німецьким фахівцям. Маю відзначити, що у Кривому Розі перетворення первинної ланки медицини дійсно відбулося і первинна медична допомога у вашому місті стала більш якісною та доступною для людей».
1-2 2020 рік став випробуванням всієї медичної системи на спроможність опору коронавірусній інфекції. Основне навантаження, особливо на початку пандемії, мали сімейні лікарі. «На сьогодні, завдяки турботі керівництва міста, первинній ланці медицини надається всебічна підтримка - в умовах пандемії всі лікувальні заклади, Центри первинної медико-санітарної допомоги мають фінансову та матеріальну підтримку від міста», - зазначила головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги № 5 Анастасія Кузнецова.
 У 2011 році під керівництвом міського голови Юрія Вілкула у Кривому Розі розпочалася розбудова мережі амбулаторій практик сімейної медицини. «І зараз, не зважаючи на те, що норматив мережі амбулаторій на рівні держави було відмінено, у нашому місті мер прийняв рішення про те, щоб продовжити роботу зі створення таких медзакладів. У Кривому Розі працює 50 амбулаторій. Але у місті повинно бути ще 16 амбулаторій і таке завдання поставлене - у наступному році вони будуть відкриті», - підкреслив начальник міського управління охорони здоров'я Костянтин Мурашко.

1

1-1