Нові методи діагностування Ковід вже у Кривому Розі: до міста надійшла придбана за дорученням мера Юрія Вілкула партія експрес-тестів на антиген


1-10 На минулому тижні Кабмін прийняв рішення щодо виділення коштів на експрес-тести на антиген. Далі – процес закупівлі та постачання в Україну. За попередніми домовленостями міністерства, це має статися за місяць. У КРИВОМУ РОЗІ ТАКІ ТЕСТИ ВЖЕ Є!

 Не чекаючи на державне фінансування, за дорученням мера Юрія Вілкула з міського бюджету були виділені кошти та придбано 5250 таких тестів. 12 листопада вони «зайшли» до міста та були розподілені між базовими лікувальними закладами та центрами первинної медико-санітарної допомоги.
 Швидкі тести на антиген призначатимуть контактним хворим і тим, хто має ознаки респіраторної хвороби. До того ж їх зможуть робити сімейні лікарі. І, звісно, ці тести будуть безкоштовними (за показаннями).
 ПЛР-тест і швидкий тест на антиген - це різні методи діагностики. Якщо ж порівнювати, то метод ПЛР в усьому світі вважається «золотим стандартом». Проте, з появою у медзакладах тестів на антиген дозволить збільшити кількість проведення тестувань, відповідно, і черги для пацієнтів поменшають.
1-11 «Подія, що сьогодні у нас відбувається, стосується лабораторної діагностики. Лікарі пам'ятають часи, коли для того, щоб отримати відповідь на тест ПЛР потрібно було чекати 1-2 тижні. Однак, швидке отримання результатів завжди було алгоритмом для прийняття рішення щодо того, як правильно організувати роботу з пацієнтом: чи-то відправити на самоізоляцію, чи-то госпіталізувати його. І коли з'явилася інформація про виробництво експрес-тестів на антиген Кривий Ріг оперативно відреагував і вже сьогодні перша партія таких тестів надійшла до нашого міста», -сказав начальник управління охорони здоров'я Костянтин Мурашко.
 Наприкінці вересня виробництво тестів на антиген запустила швейцарська фірма Hoffmann-La Rochе. Такі тести виготовляють й інші компанії, зокрема американська Abbott, а також фірми з Південної Кореї, Китаю. Всі вони зареєстровані в Україні й практично однакової якості.
 В цілому, з початку пандемії, у Кривому Роз зроблено близько 80 тисяч експрес –тестів, методом ІФА проведено близько 70 тисяч тестів та методом ПЛР - близько 15 тисяч тестів. Місто наполегливо працює над розширенням охоплення населення тестуванням. При встановленому по країні нормативу не менше 48, показник охоплення тестами в нашому місті складає 120 на 100 тисяч населення.
 Нещодавно в нашому місті відкрито нову лабораторію на базі лабораторного центру, у якій виконують дослідження на COVID-19 методом ПЛР – полімеразно-ланцюгової реакції.