К. Павлов: Створена сучасна БАК-лабораторія - це ще один крок до надання висококваліфікованої медичної допомоги криворіжцям


1-13 3 грудня у Кривому Розі в Покровському районі по вулиці Панаса Феденка, 1 відкрилася лабораторія для бактеріологічних досліджень міської лікарні №16. У БАК-лабораторії будуть проводити широкий спектр обстежень не тільки пацієнтам 16 лікарні, а й хворим з інших лікувальних закладів міста.

 У Кривому Розі, незважаючи на повсякденну напружену боротьбу з ковідом, відкриваються амбулаторії та ремонтуються лікарні, поповнюється матеріально-технічна база медзакладів.
 «Відкриття оновленої БАК-лабораторії - це ще один крок до надання висококваліфікованої медичної допомоги криворіжцям. Правильний діагноз - це вкрай важливо. Це запорука того, що людям буде своєчасно надана необхідна допомога профільними фахівцями. Паралельно розпочали модернізацію лікарень міста, це стало можливим після того, як наприкінці 2019 року нам їх передали з області. Закуповується і сучасне обладнання.
Кривий Ріг не піде шляхом скорочення лікарень і медиків. Основне в нашій програмі - капітальні ремонти та оснащення сучасним обладнанням всіх лікарень міста, мораторій на їх закриття, будівництво нової багатопрофільної лікарні. А також - безкоштовна вакцинація від коронавірусу всіх бажаючих криворіжців, як тільки з'явиться можливість закуповувати сертифіковану вакцину», - зазначив член виконкому міськради Костянтин Павлов.
 Вже зараз розпочато і реалізується надважливий проект з капремонту інфекційної лікарні. Відремонтовано лікарні №10, 11, створено ангіографічні відділення у 9-й та 2-й міськлікарнях. Також на першому етапі програми запланований капремонт у восьмій лікарні, на базі «дев'ятки» відкрити кардіохірургічний центр. На базі десятої лікарні буде впроваджена програма з ендопротезування суглобів, за рахунок міського бюджету буде придбана сучасна цифрова рентген-установка, для попередження і лікування серцево-судинних захворювань буде закуплений сучасний ангіограф.
1-15 Для БАК-лабораторії облаштовано 16 робочих кімнат. Кожна з них має особливе призначення, є зона, де працюють з біоматеріалом. За кошти міського бюджету всі приміщення відремонтовані, придбано нове сучасне обладнання, лабораторне оснащення та меблі. Крім того, закуплені дорогі витратні матеріали.
 «Ми вдячні місту за турботу та можливість отримати оновлену сучасну лабораторію. Умови відповідають всім сучасним стандартам. Наш висококваліфікований персонал буде проводити дослідження при інфекційних хворобах та інших, щоб виявити збудника захворювання. Також, будуть проводити роботу з індивідуального підбору антибіотиків та інші дослідження»,- сказав Ігор Криштопа, в.о. директора міської лікарні №16.
 Нагадаємо, на скликаній 20 листопада за ініціативою К.Павлова позачерговій сесії міськради депутати підтримали рішення направити кошти міста лікарням №№ 14, 4, двом дитячим - 1, 2 і дитячої стоматології. Там працює понад 500 осіб, вони обслуговують близько 139 000 криворіжців. Їх припинив фінансувати Київ, щоб закрити в рамках реформи Супрун. Зараз, завдяки підтримці міста, всі лікарні продовжують працювати і обслуговувати жителів міста.