Ю.Вілкул: У Кривому Розі ліквідатори аварії на ЧАЕС та сім'ї загиблих не залишаються без уваги та підтримки


1-3 У Кривому Розі 14 грудня вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Покласти до підніжжя пам'ятного знаку «Пам'яті чорнобильців», що у Металургійному районі, прийшли ліквідатори аварії на ЧАЕС, вдови померлих чорнобильців, представники міської та районної влади.

 «Ми сьогодні вшановуємо героїв-ліквідаторів аварії на ЧАЕС, котрі ціною власного життя і здоров'я здолали страшну трагедію XX століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. Ці люди стали символом самопожертви і любові до рідної землі. Ми схиляємо голови перед їх світлою пам'яттю, говоримо слова вдячності їх сім'ям за мужність, віру та терпіння. І хоча, сьогодні державою не виконуються зобов'язання, передбачені законодавством, у Кривому Розі ліквідатори аварії на ЧАЕС та сім'ї загиблих не залишаються без уваги та підтримки»,- зазначив мер Юрій Вілкул.
1-2 На сьогодні у Кривому Розі близько 2,4 тис безпосередніх учасників ліквідації наслідків аварії, понад 600 громадян, яким встановлено інвалідність, що пов'язана з цією трагедією, майже 600 сімей отримують пільги внаслідок втрати годувальника, 362 дитини, потерпілих від наслідків аварії на Чорнобильській станції.
 «Міська влада розглядає всі шляхи вирішення проблем та не залишає без уваги криворіжців, які мають чорнобильський статус. Цього року, як і в минулому, всі 4 тисячі ліквідаторів, постраждалих, вдови та дітей з чорнобильським статусом, отримали матеріальну допомогу з міського бюджету на суму понад 16 млн грн. Також, їм виплачено компенсацію на комунальні послуги і збережено правом безкоштовного проїзду в комунальному транспорті міста. Крім того, варто пам'ятати, що попри матеріальну підтримку, ліквідаторам потрібна щира людська увага та турбота»,- сказала Інеса Благун, директор департаменту соціальної політики.
 До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній станції, допомогу з міського бюджету отримали 1835 ліквідаторів ІІ та ІІІ категорії на суму 5,5 млн грн. 469 ліквідаторів І категорії отримали вказану допомогу на суму 2,4 млн грн до 34-ої річниці аварії на Чорнобильській АЕС.
 Цього ж дня, криворіжці вшанували пам'ять земляків ліквідаторів та поклали квіти до пам'ятного знаку «Криворіжцям – постраждалим при ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС», що знаходиться у Саксаганському районі.
 34 років тому, відбулася здача в експлуатацію об'єкту «Укриття» – саркофагу, котрий забезпечив зберігання радіоактивних відходів на аварійному четвертому реакторі Чорнобильської АЕС. Зруйнований реактор перестав бути джерелом радіоактивного забруднення навколишнього середовища. Таким чином, цього дня було поставлено умовну крапку в боротьбі з чорнобильським лихом.