К. Павлов: Міський бюджет Кривого Рогу на 2021 рік прийнятий. Основний пріоритет — соціальна підтримка криворіжців та розвиток міста

1-13Мер Кривого Рогу Костянтин Павлов підкреслив, що бюджет збалансований і його основний пріоритет - продовження соціальної підтримки криворіжців, сфер охорони здоров'я та освіти, розвиток транспортної та дорожньої інфраструктури, реалізація інвестиційних проєктів у сфері енергоефективності.

   Значну частину міського бюджету-2021 займають видатки соціального характеру - заробітна плата працівникам шкіл та інших бюджетних установ; оплата енергоресурсів та комунальних послуг лікарень, амбулаторій, закладів освіти; забезпечення для всіх криворіжців безкоштовного проїзду у міському комунальному транспорті, збільшення вдвічі допомоги на компенсацію підвищення тарифів, інші соціальні виплати мешканцям, тощо - це 5,7 млрд грн (84%).

1-14   Костянтин Павлов підкреслив: «У бюджеті міста максимально враховано найголовніше - інтереси криворіжців, їх соціальний захист та підтримка. У той же час, бюджет максимально збалансований за всіма макропоказниками. Підкреслю, що ми приймаємо «рамочний» бюджет, по основним параметрам. Його було підготовлено та опубліковано ще до прийняття державного бюджету та обласного бюджету, який також прийматиметься 23 грудня. Тому, міський бюджет Кривого Рогу буде уточнений та допрацьований на лютневій сесії міськради».
Дохідна частина бюджету-2021 складає 7,6 млрд грн., обсяг видатків відповідає доходам і становить 7,6 млрд грн.
1-15   Бюджет розвитку міста складе 653 млн грн.
   Виділено кошти на ремонти доріг та утримання дорожньої інфраструктури – 364 млн грн. При цьому, як і було передбачено Програмою Костянтина Павлова, велика частина з них (близько 193 млн грн) піде на поточні ремонти доріг, переважно внутрішньо квартальних, що було побажанням багатьох криворіжців.
   На благоустрій міста виділять 400 млн, зокрема буде розпочато проект з реконструкції привокзальної площі в Довгинцівському районі, капремонти мереж зовнішнього освітлення, капітальний ремонт понад 100 ліфтів у багатоповерхових будинках криворіжців. На енергоефективні заходи у багатоквартирних житлових будинках, капітальний ремонт ОСББ з міського бюджету виділять 58,8 млн грн.
1-16   Продовжиться програма оновлення міського комунального транспорту - передбачена закупівля 50 сучасних трамваїв.
   На ремонти закладів освіти, придбання для них сучасного обладнання закладено 33,3 грн. Планується провести у всіх закладах поточні ремонти, а в 16 - капітальні. При цьому збережено безкоштовне харчування для учнів 1-4 класів та учнів пільгових категорій, всіх шкіл міста, а в дитячих садках батьки будуть оплачувати всього 50% вартості харчування дітей.
   Повністю буде забезпечена діяльність всіх міських дитячо-юнацьких спортивних шкіл, від фінансування яких давно відмовилася держава. На це передбачено 143 млн грн. А на підтримку спортсменів і тренерів додатково виділено ще 1,5 млн грн.
Повністю з міського бюджету будуть профінансовані безкоштовні для криворіжців медичні програми «Здоров'я нації», "Стоп-інфакт", продовжена програми з безкоштовного зубопротезування для пільгових категорій та офтальмологічної допомоги. Вестимуться ремонти в 7 лікарнях та буде відкрито 6 нових амбулаторій.
   Основні джерела поповнення міської казни – податок на доходи фізичних осіб та плата за землю.
   Міський бюджет-2021 підтриманий більшістю депутатів.