К.Павлов: Продовжуємо системну роботу по збільшенню соціальної підтримки криворіжців та розширюємо міські програми соціального спрямування


1 У Кривому Розі діє унікальна для України програма соціальної підтримки та захисту, яка включає матеріальну допомогу різним верствам населення, безкоштовне харчування школярів 1-4 класів, оплату 50% харчування дітей в дитячих садах, компенсацію за вартістю тарифів - вона з нового року збільшена в 2 рази, до 1000 грн. Також в 2021 році в Кривому Розі - першому місті України - вводиться безкоштовний проїзд в громадському транспорті. Загалом міською соціальною програмою охоплено кожного третього мешканця міста.

 На січневому засіданні виконкому міської ради були підтримані всі рішення соціального спрямування – ще понад 6 тисяч криворіжців отримають допомогу з міського бюджету.
 «Головний напрямок роботи міської влади - це турбота про людей. Ми прагнемо допомогти криворіжцям в таких складних економічних умовах. Тому, у 2021році продовжуємо системну роботу по збільшенню соціальної підтримки мешканців та розширюємо міські програми соціального спрямування», - зазначив міський голова Костянтин Павлов.
1-21 Кривий Ріг продовжує підтримувати найбільш соціально незахищені категорії криворіжців, допомагає онкохворим, ветеранам, особам з інвалідністю, багатодітним родинам, бійцям АТО та ООС, чорнобильцям та афганцям. Також місто взято на себе виплату пільг, які були передбачені державою, але кошти на них не виділяються.
 У Кривому Розі містяни зможуть отримати одноразову матеріальну допомогу з міського бюджету у зв'язку із скрутним матеріальним становищем та значними витратами на лікування чи поховання рідних. У січні таку допомогу отримають 483 криворіжця на загальну суму 1,1 млн грн, з них 211 осіб - на лікування. У 2020 році таку допомогу отримали майже 6 тис криворіжців на суму 16,5 млн. грн.
 Місто надає допомогу родинам, які виховують дітей з інвалідністю та онкохворих. Кожна така дитина - всього понад 2500 - отримає з міського бюджету допомогу по 10 тис грн.
1-20 «Слід зазначити, що допомогу отримують як діти з числа внутрішньо переміщених осіб, так і діти, захворювання яких перебуває у стадії ремісії. Також, підтримку з міського бюджету у розмірі 5 тис грн отримують діти внутрішньо переміщених осіб, які мають статус дитини, постраждалої внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів», - підкреслила Інеса Благун, директор департаменту соціальної політики.
 Також, як зазначила Інеса Благун, у січні цього року виникла занепокоєність серед криворіжців, які отримують соціально допомогу безпосередньо від держави, а це близько 33 тис містян. Затримку виплат помітили в багатьох містах України. Однак, завдяки тому, що міський департамент соціальної політики виконкому завчасно, ще 25 грудня подав до обласного департаменту соцполітики необхідні заявки, вже 14 січня фінансування було здійснено в повному обсязі.