К. Павлов: Для більш оперативного захисту криворіжців створюємо оновлену клініко-діагностичну лабораторію, яка за добу здатна робити близько 100 ПЛР-досліджень


1-1 Завдяки підтримці міста у Кривому Розі створена сучасна потужна лабораторна база для своєчасного виявлення COVID-19. Наразі, працює дві клініко-діагностичні лабораторії. На завершальному етапі – капітальний ремонт і лабораторії інфекційної лікарні №1. Міський голова Костянтин Павлов провів робочу нараду з будівельниками та медичним персоналом закладу.

 Мер Костянтин Павлов підкреслив: «У Кривому Розі продовжується комплексна робота з модернізації та переоснащення закладів охорони здоров'я. Один із важливих проєктів цього року – капітальний ремонт інфекційної лікарні, у тому числі, з облаштуванням сучасної клініко-діагностичної лабораторії, яка здатна робити за добу близько 100 ПЛР-досліджень на коронавірус. Ми розуміємо, що в умовах пандемії ця лабораторія - вкрай важлива для більш оперативного та своєчасного проведення діагностики, а значить - більш своєчасної та ефективної допомоги людям. А після закінчення пандемії тут буде проводитись діагностика й інших інфекцій».
1-3 Будівельники доповіли міському голові, що на сьогодні вже замінили покриття підлоги, відремонтували стіни, відновили труби водовідведення та інших систем.
 «Саме завдяки турботі керівництва міста, наша інфекційна лікарня, яка є опорною для лікування коронавірусу, забезпечується всім необхідним для захисту медперсоналу та лікування пацієнтів з COVID-19. Коштом міського бюджету закуплено нове діагностичне обладнання: ЕКГ-апарати, ШВЛ, отримали 85 кисневих концентраторів, а також засоби особистого захисту для медперсоналу. Маємо у достатній кількості костюмів біологічного захисту, захисних, спеціалізованих рукавичок. Оновлена клініко-діагностична лабораторія з сучасним обладнанням звичайно також дуже допоможе в нашій роботі», - сказала головний лікар інфекційної лікарні Олена Партоєва.
1-2 У Кривому Розі з початку пандемії, завдяки своєчасному введенню в експлуатацію лабораторії міської поліклініки №5, медичні працівники отримали можливість своєчасно проводити діагностику захворювання. Все обладнання лабораторії було придбане за кошти міського бюджету. ПЛР-дослідження проводяться також і у Криворізькому відділені лабораторних досліджень державного рівня. З метою збільшення діагностичних потужностей, мер міста прийняв рішення провести капітальний ремонт частини будівлі в якій розташована лабораторія інфекційної лікарні №1 та встановити медичне обладнання для ПЛР-дослідження на COVID. За графіком, ремонтні роботи будуть завершені до середини лютого поточного року.
 З відкриттям оновленої лабораторії, всі три лабораторії зможуть за добу проводити близько 300 ПЛР-досліджень.