Новини

У Кривому Розі тривають ІІ VETERANS FAMILY GAMES Кривий Ріг-2024

1-30Понад  60 спортсменів взяли участь у змаганнях з веслування на тренажерах

29 червня, у п’ятому етапі міських ігор VETERANS FAMILY GAMES пройшли змагання з веслування на тренажерах. У перегонах на витривалість спортсмени випробовували себе в індивідуальному спринті – 1 хв.

Серед переможців - 10 учасників, 6 ветеранів та 4 дітей. Вони отримали сертифікати на грошову винагороду у розмірі 5 тис. грн. Призери, які зайняли 2 та 3 місця, а також інші учасники отримали різні цінні подарунки.

Вітаючи учасників та переможців, голова Ради оборони міста Олександр Вілкул наголосив, що Кривий Ріг активно працює над впровадженням комплексної реабілітації, якісної соціалізації та підтримки ветеранів війни і членів їхніх родин.

  «У рамках Комплексної програми підтримки ветеранів, яка включає соціальну допомогу, надання якісних муніципальних послуг, оздоровлення дітей військовослужбовців і ветеранів, розвиток ветеранського спорту та інші питання ветеранської політики, ми робимо все можливе, аби наші захисники та їх сім’ї отримували у рідному місті максимальну підтримку.

1-31  Одним з важливих напрямів є і розвиток ветеранського спорту, бо реабілітація через спорт це дуже потужна підтримка криворізьких військових, ветеранів та їх родин.

  Вже майже тисяча ветеранів, учасників бойових дій та членів їх сімей  взяли участь у  родинних змаганнях з ветеранського спорту, які ми започаткували минулого року. Лише з початку цьогорічних турнірів - вже близько 350!  Сьогодні у нас 5 етап змагань – веслування на тренажерах. Цей вид спорту адаптували для реабілітації військовослужбовців, які повертаються з війни. Своїм прикладом вони надихають усіх українців на життя, боротьбу та Перемогу», - підкреслив О. Вілкул.

  У Кривому Розі ветерани та військовослужбовці беруть активну участь у спортивних змаганнях різних рівнів. Серед них: «Сильні України», міжнародні змагання Повітряних сил США у м. Лас-Вегас, «Кубок Серцевіра», «Київ Незламний», Всеукраїнські змагання «Ігри Нескорених», які були відбірковими на міжнародні змагання Invictus Games – 2025. На змаганнях криворіжці здобули - 140 медалей, з яких 70 золотих, 47 срібних та 23 бронзових медалей. З 2023 року за високі досягнення на міжнародних та Всеукраїнських змаганнях ветерани-спортсмени отримують відповідні щорічні стипендії на суму від 100 до 6 тис. грн.

1-28  “Для нас, ветеранів спортивна адаптація є дуже важливою, щоб ми не засиджувалися вдома і не думали, що нам робити. Такі змагання треба проводити бо спорт допомагає відновити сили та додає оптимізму. Важливо, як і індивідуально займатися спортом, так і займатися в командних видах спорту. Змагання це не стільки участь та можливість показати себе в досягненні результатів, це ще й комунікація між самими хлопцями і просто можливість відпочити душею. Сьогодні ми прийшли на змагання, щоб не лише посісти призові місця, а й спробувати себе, визначити свою фізичну підготовку. Своїм прикладом я хочу довести всім, що все у голові — кордонів немає, тіло спроможне на все“, — розповів учасник Денис Севідов.

  Олександр Пискун, полковник Національної гвардії України, інвалід війни, депутат Криворізької міськради Олександр Пискун зазначив: «У Кривому Розі вже другий місяць тривають змагання Veterans Family Games. Хочу подякувати міській владі, Раді оборони за підтримку ветеранського руху, всім своїм побратимам, всім хто долучився до змагань. Якщо у звичайному спорті головне - перемогти суперника, то в нашому випадку ми маємо здобути перемогу й над своїм емоційним станом, своїми вадами та психологічними травмами. Повернувшись з війни, наші Герої повинні почувати 1-32себе комфортно у цивільному житті. Ці змагання допомагають адаптуватися ветеранам, згуртовують їх та їх родини, а також привертають увагу суспільства».

  Змагання VETERANS FAMILY GAMES Кривий Ріг-2024 триватимуть до 28 грудня ще в таких видах спорту: стрільба з лука, настільний теніс, стрітбол, волейбол сидячи, шашки, плавання та інші види. Зареєструватися для участі у турнірі та отримати графік заходів можна за посиланням.

 Головний суддя змагань, Кривенко Микола розповів: «Організація змагань на високому рівні. Хлопці, які брали участь у минулому році, справжні професійні спортсмени, їх рівень підготовки набагато вищий. Тренажери на яких займаються хлопці, є одними з кращих. Це - аеробні тренажери, де розвиваються всі групи м'язів. Крім того, тренажер дуже допомагає в реабілітації, що  важливо для ветеранів. Змагання з цього виду спорту вже проводяться і на міжнародному рівні, і я знаю, що наші ветерани брали участь в таких змаганнях».

КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»