Новини

Ю.Вілкул: Кожній дитині для повного та гармонійного розвитку необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері любові, щастя та турботи

1-5У Довгинцівському районі вже понад рік функціонує дитячий будинок сімейного типу Зубіашвілі Людмили Михайлівни, в якому виховуються вісім дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та одна власна дитина. Родина переїхала до міста із Берислава Херсонської області.

Сьогодні до дитячого будинку сімейного типу з подарунками (генератор, продуктовий набір, миючи засоби, 10 комплектів постільної білизни, садова гойдалка та розважальна програма від міжнародної асоціації «Rotary Internationl») завітав в.о. міського голови Юрій Вілкул.

1-10  «Жодна дитина нашого міста не повинна бути позбавлена нашої уваги, турботи та підтримки; для дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, потрібно зберегти біологічну родину, а для дітей, які залишилися без батьківського піклування, створити умови для повернення її в родину або влаштувати до сімейних форм виховання.

  Наше місто, незважаючи на воєнний стан у країні, не залишає дане питання без уваги. Усі родини опікунів, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу отримували і отримують продуктові набори, питну бутильовану воду. Дитячі будинки сімейного типу отримали, які мали потребу, отримали генератори» - сказав Ю. Вілкул.

1-7  У квітні 2022 року прийомна родина Людмили Михайлівни через повномасштабне вторгнення  переїхала з окупованого Берислава, що на Херсонщині, до Кривого Рогу. У сім’ї виховувалося троє прийомних дітей та двоє власних.

  У вересні 2023 року на базі прийомної сім’ї Людмили Зубіашвілі було створено дитячий будинок сімейного типу, до якого довлаштовано п’ятеро дітей, які залишилися без батьківського піклування.

  У родині панує атмосфера турботи та любові. Усі діти товаришують та поважають одне одного. Мати-вихователька дарує малечі родинне тепло та затишок, щастя, радість і безмежну турботу.

1-8  «Ми тікали від війни і зупинилися у Кривому Розі. Спочатку винайняли житло у Покровському, потім у Саксаганському районі. Зараз переїхали на постійне місце проживання до будинку у Довгинцівському районі. Сам будинок належить моїй матері, яка мешкає разом з нами. Наша бабуся дуже допомагає з дітками, особливо, з наймолодшими - Катериною та Вадимом, які не відвідують дошкільний заклад. Єлизавета, Владислав, Аріна, Ярина, Богдан навчаються у гімназії №84, а найстарша Дар’я, закінчила 9 класів та має намір вступати до професійно-навчального закладу та здобувати професію кухаря. Нам подобається у Кривому Розі, хоча я сумую за Херсонщиною. Віримо в нашу перемогу та бажаємо миру всім українцям»,- сказала Людмила Зубіашвілі.

1-6  У Кривому Розі, у рамках соціальної підтримки та заохочення мешканців міста до створення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу й виховання в їх сім’ях дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, надається матеріальна одноразова допомога в сумі 5 000 грн для новостворених прийомних родин та 10 000 грн – для дитячих будинків сімейного типу. Таку матеріальну допомогу вже отримали 107 родин.

  За шість місяців 2024 року в Кривому Розі створено 7 нових прийомних родин і тепер їх 49, в них виховується 86 дітей. Також, у Кривому Розі функціонують 16 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховуються 118 дітей.

1-9  У місті будується перший Малий груповий будинок – заклад нового формату, який максимально наближений до сімейних форм виховання та впроваджуються «патронатні родини», в яких діти можуть перебувати на час кризи у своїх біологічних родинах.

  До того ж Кривий Ріг прихистив ще й 6 ДБСТ та 2 прийомні родини, які переїхали з окупованих та прифронтових територій з Миколаївської та Херсонської областей.

  Довідково: станом на 1 липня 2024 року у місті проживає 108 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають статус внутрішньо переміщеної особи (ВПО), з них: 65 дітей виховуються у 48 опікунських сім’ях; 39 дітей у 6 дитячих будинках сімейного типу; 2 дитини у 2 прийомних сім’ях.

КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»