Там, де живе милосердя

4-4В Кривому Розі є два Будинки милосердя. Обидві установи розташовано на мікрорайоні Даманський. Тут доживають свій вік літні криворіжці та інваліди, які потребують постійного стороннього відходу.  Журналіст «Пульсу» побував в Будинку милосердя «Затишок», який знаходиться біля ботанічного саду. Про те, як функціонує цей заклад в наш непростий військовий час, розповіла директор Наталія Новосилецька.
Наталія Адамівна повідомила, що зараз в «Затишку» проживає 75 чоловік. Самому молодшому постояльцеві цієї комунальної установи 27 років, а самому старшому -­ 93 роки. 
На початку війни «Затишок» став притулком для тих внутрішньо переміщених осіб, які потребують постійного стороннього відходу. Для них тут розвернули 12 додаткових койко­місць. Ці люди і зараз живуть тут. 
4-1Постояльці проживають на другому і третьому поверхах. Житлові приміщення розділені на блоки. У кожному блоці знаходяться дві кімнати туалет і душова. Ці приміщення повідомлені між собою коридором. Що стосується кімнат, вони обладнані всім необхідним: тут є зручні ліжка, прикроватні тумби, столи і телевізор. У кожній кімнаті проживає по дві людини.
Блоки, в яких живуть інваліди-­колясочники, відповідають стандартам безбар'єрності. Двірні отвори в таких кімнатах ширші, а в коридорах і сантехнічних приміщеннях встановлені поручні.  
До речі, поручнями обладнані і коридори загального користування, і сходові марші. Пересуватися між поверхами малорухливим постояльцям допомагають автоматичний сходовий підйомник і ліфт.
У підвальному приміщенні обладнано укриття, де теж є ліжка, лавки, стільці, а також біотуалети. Тут же коштують паки питної води і стелаж, на якому лежать аптечка і памперси. Під час повітряних тривог велику частину постояльців Будинку милосердя, у тому числі і інвалідов-­колясочников, спускають в підвал. А лежачих хворих вивозять в коридор загального користування, подалі від вікон. У коридорі під час тривоги з ними обов'язково знаходиться молодший медичний персонал.  
Кілька разів в місяць в «Затишок» приїжджають психологи. Вони спілкуються з жителями і працівниками Будинку милосердя.
4-3Тут чотирьохразове харчування. Для постояльців складається два меню ­- одне звичайне, інше ­ діабетичне (їжу для діабетиків готують в пароконвектоматах).  
Меню складається виходячи з добових норм вжитку, що рекомендуються. Ці норми встановлюють усереднену розрахункову кількість споживання конкретних продуктів в добу, необхідну для підтримки нормального (здорового) стану організму людини. Наприклад, в добове меню можуть включити 200 г хліба, 100 г курячого м'яса, 100 г риби, 20 г ковбаси, 20 г твердого сиру, 20 г вершкового масла, 450 г картоплі.  За словами Наталії Адамівни Кривий Ріг фінансує очолювану нею комунальну установа на достатньому рівні.
4-2- На сьогоднішній день щомісячні витрати на утримання кожного мешканця нашого Будинку милосердя набагато вище за мінімальну і навіть середню пенсію по країні. Вартість утримання наших постояльців залежить від фактичних витрат Будинку милосердя за поточний місяць. У теплу пору року це 10-­12 тис. грн., а в холодну -­ від 15-­20 тис. грн. -­ розповідає Наталія Новосилецкая.  
Проте, як мовиться, не фінансуванням єдиним... «Затишок» періодично отримує допомогу від різних громадських організацій,добродійних фондів і фізичних осіб. Волонтери передають цій комунальній установі продукти харчування, товари особистої гігієни і одяг. А одного дня передали декілька електрогенераторів. До речі, про них.- Зараз на балансі нашої установи знаходиться три генератори ­- два генерують потужність в 10 кВт, один ­- у 40 кВт. За допомогою перших двох генераторів можна підтримувати роботу опалювальних електроприладів і заряджати мобільні пристрої -­ говорить Наталія Адамівна. - А генератор на 40 кВт здатний підтримувати безперебійну роботу автоматичного сходового підйомника, ліфта, пароконвектомата і іншого кухонного устаткування.  
Ось так у військовий час живуть люди в Будинку милосердя.
Владислав ВОЛОБОЄВ