Хто зі студентів має право на соціальну стипендію та в якому розмірі

5-2Соціальні стипендії виплачуються відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) закладів фахової передвищої та вищої освіти. В Управлінні праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради «Пульсу» розповіли, хто саме зі студентів сьогодні має право на соціальну стипендію та в якому розмірі.

Детальніше: Хто зі студентів має право на соціальну стипендію та в якому розмірі

Декан Криворізького факультету Нацуніверситету «Одеська юридична академія» В. Залужний: «Реформа системи освіти не на часі»

5-1В Україні планують реформувати систему вищої освіти. Зокрема, уряд планує скоротити кількість вишів через їх об’єднання. Вже розроблено відповідний законопроєкт. Необхідність реформи в Міносвіти пояснюють критичним зменшенням кількості студентів.

За словами заступника міністра освіти і науки України Михайла Винницького, у 2008 році в країні функціонувало близько 350 закладів вищої освіти (ЗВО). При цьому в середньому в кожному виші навчалося по 6700 здобувачів освіти. Нині кількість ЗВО зменшилась до 300, а середня кількість студентів у кожному з них ­ до 3400 осіб. На думку пана Винницького, це кризова ситуація, вийти з якої допоможе укрупнення вищих навчальних закладів (ВНЗ).

Детальніше: Декан Криворізького факультету Нацуніверситету «Одеська юридична академія» В. Залужний: «Реформа...

Червоний Хрест пропонує допомогу

9-1Служба розшуку Криворізької організації Товариства Червоного Хреста України допомагає родинам зниклих безвісти, полонених, як військових, так і цивільних.

Криворізький Червоний Хрест є локальним партнером Міжнародного Комітету Червоного Хреста. В організації завжди готові надати консультації, допомогу у складанні заяв та звернень до уповноважених органів.

Детальніше: Червоний Хрест пропонує допомогу

Кто при обращении в суд может получить бесплатную помощь адвоката?

10-2В январе 2024 года вырос прожиточный минимум. Поэтому изменились условия предоставления вторичной юридической помощи (помощи с обращением в суд) людям с низким доходом.

По закону такое право имеют те украинцы, чей среднемесячный доход не превышает двух прожиточных минимумов, а именно:

Детальніше: Кто при обращении в суд может получить бесплатную помощь адвоката?

Если военный пропал без вести

4-2 конце декабря 2023 года в Харькове открыли представительство Координационного штаба по обращению с военнопленными - Консультационный центр Восточного региона. Штаб работает на территории шести областей, в том числе и Днепропетровской.

Центр оказывает возможную помощь семьям пленных и пропавших без вести по юридическим и процедурным вопросам, государственным социальным обязательствам и психологической поддержке. Все услуги в Консультационном центре Восточного региона предоставляются бесплатно.

Детальніше: Если военный пропал без вести