КОМУ ПЕРЕРАХУЮТЬ ПЕНСІЇ У ЧЕРВНІ 2024 РОКУ

10-3Пенсіонерам, які продовжують працювати, з 1 квітня 2024 року чинним законодавством передбачено проведення чергового перерахунку пенсії. Він проводиться працюючим пенсіонерам через два роки. Починаючи з квітня 2018 року Пенсійний фонд України здійснює такий перерахунок автоматично, без звернення пенсіонерів.

Про це «Пульсу» розповіла начальник відділу нагляду за правильністю призначення та виплати пенсій УПСЗН Металургійного району Галина Лелюк.

Так, у цьому році пенсії перерахують пенсіонерам, які після призначення/попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати і на 1 березня 2024 року набули 24 місяці страхового стажу, або які відпрацювали менше ніж 24 місяці, але після призначення чи попереднього перерахунку пенсії пройшло два роки.

Якщо на 1 березня 2024 року набуто не менше ніж 24 місяці страхового стажу, перерахунок здійснюється з його урахуванням. При цьому пенсія може обчислюватись із того заробітку, з урахуванням якого обчислено пенсію при її призначенні чи попередньому перерахунку, або, якщо доцільно, враховується в тому числі заробіток, який людина одержувала, працюючи після призначення/попереднього перерахунку пенсії.

Водночас показник середньої зарплати (доходу), який було враховано під час призначення/попереднього перерахунку пенсії, не змінюється.

Якщо після призначення/попереднього перерахунку пенсії на 1 березня 2024 року набуто менше ніж 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії здійснюється не раніше ніж через два роки після її призначення/попереднього перерахунку з урахуванням лише набутого страхового стажу. Заробітна плата для обчислення пенсії не змінюється.

Дата проведення перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам - 1 квітня 2024 року. Водночас перерахунок буде проведено після того, як до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування надійдуть відомості про сплату єдиного внеску за І квартал 2024 року (строк подачі звітів - до 10 травня). Тобто орієнтовно в червні пенсіонери, яким буде проведено перерахунок, отримають збільшені розміри пенсійних виплат та доплату за попередні місяці, починаючи з 1 квітня.

При цьому працюючим пенсіонерам, які отримують пенсію за вислугу років, такий перерахунок буде проведено у разі, якщо вони досягли пенсійного віку.

Сума, на яку збільшується пенсія, в кожного пенсіонера індивідуальна, оскільки залежить від того, який страховий стаж він має та який заробіток одержував в період роботи. Під час здійснення перерахунку визначається доцільність та обирається оптимальний варіант розрахунку пенсії: або з урахуванням лише набутого страхового стажу, або страхового стажу і зарплати.