Вісім простих правил електробезпеки для дітей

10-3Для того, щоб убезпечити себе, власних дітей та довколишніх від ураження струмом, слід завжди дотримуватися правил електробезпеки. Це особливо важливо зараз, коли почалися літні канікули і діти більше часу проводитимуть на вулиці.

Ми просимо батьків обов’язково розповісти дітям ці прості правила електробезпеки.

1. Не торкайтеся оголених проводів і кабелів. Запам’ятайте, що електричний струм не має ані запаху, ані кольору.

2. Завжди тримайте електричну вилку за корпус, коли виймаєте її з розетки. У жодному разі не тягніть за шнур та не беріться за неї мокрими руками.

3. Перевірте, чи вимкнуті електроприлади з розетки перед їхньою чисткою або мийкою.

4. Не наближайтеся до розподільчих щитків, трансформаторів та інших енергетичних об’єктів. Зазвичай вони позначені спеціальним знаком у вигляді трикутника з блискавкою на жовтому тлі.

5. Тримайтеся на безпечній відстані від ліній електропередачі. Не грайтеся під ними та не підіймайтеся по конструкціях електроопор.

6. Не торкайтеся дерев, гілки яких контактують з лініями електропередачі. Не рвіть з них плоди та не розгойдуйте гілля.

7. Не наближайтеся самі та не пускайте інших до обірваних проводів ближче ніж на 8 метрів. Якнайшвидше повідомте про таку аварію енергетиків.

8. Якщо ви опинилися у 8-метровій зоні біля обірваного проводу, негайно покиньте її - гусячим кроком, тримаючи ноги разом.

- Коли ми знімаємо синтетичний одяг, пестимо домашніх улюбленців або розпаковуємо пластикові упаковки, такі, як плівка для їжі або пакети, ми можемо відчути легке потріскування або поколювання на долонях та пальцях. Це статичний заряд, який трапляється через здатність людського тіла накопичувати статичну електричну енергію та розряджатися, коли воно контактує з іншими предметами, - розповідає начальник відділу з охорони праці ДТЕК Дніпровські електромережі Олексій Носов. - У лініях електропередачі, розетках та побутових приладах, які є у кожній домівці, «проходить» такий самий електричний струм. Але його сила в сотні, а подекуди й у тисячі разів сильніша ніж сила статичного заряду. Ураження таким струмом є дуже небезпечним.

Якщо ви побачили обірвані проводи, пошкоджені електроопори, відкриті двері електроустановок або відсутність замків на трансформаторних підстанціях, повідомте до нашого контакт-центру за телефонами: +38 (056/ 066/ 067/ 063) 790-99-00.