Новини

«Всі гроші - на ЗСУ»

В субботу в Кривом Роге прошёл очередной митинг в рамках общеукраинской акции «Всі гроші - на ЗСУ». Прокомментировал событие на своей странице в Facebook глава Совета обороны города Александр Вилкул.

«Вихідними у місті відбувся мітинг в рамках загальноукраїнської акції, яка проходить у багатьох містах - «Всі гроші - на ЗСУ». Ви вже бачили коментарі багатьох мерів. Хочу і я висловити свою думку.

Всім відомо, що Кривий Ріг надав ЗСУ допомоги на 1,6 мільярда гривень - це одна з найбільших цифр у державі. Хто знає, хто надав більше - нехай напише. Але організатори мітингу - «вічні активісти» - за це сказати забули. А обдурені люди, я впевнений - були щирі. Просто не володіють усією інформацією. І головне - питання не до місцевого самоврядування.

Верховна Рада минулого тижня вилучила весь податок ПДФО військових, поліцейських, рятувальників до державного бюджету. Потрібно зазначити, що це не були додаткові надходження - це був «компенсатор» ПДФО тих десятків тисяч криворіжців, які раніше платили ПДФО до бюджету міста, а зараз їх призвали до армії.

І ми слова не сказали, якщо це необхідно для перемоги - отже, необхідно.

Але це 16% міського бюджету у цифрах 2023 року. При цьому 83% - це обов'язкові платежі. Школи, садки, лікарні тощо. Зарплати, енергоносії.

І ми зараз із проблемами думаємо як зберегти у місті наступного року безкоштовний проїзд та соціальні виплати від міста. В інших містах цього немає, тому їм може трохи легше.

Плюс ми все одно будемо допомагати нашим героїчним Збройним Силам.

І міське господарство теж зупиняти не можна. Всі ж хочуть воду, тепло, транспорт, дахи та інше.

Тож питання - не за адресою. З 1 жовтня, заднім числом, гроші з міського бюджету вилучено.

І наостанок. Якщо ми хочемо перемогти, то всередині країни має бути єдність.

Розхитувати країну зсередини під час війни - не найкраща ідея».