Новини

Ю. Вілкул: У Кривому Розі з перших днів повномасштабного вторгнення росії ми, разом з міжнародними організаціями та волонтерами, допомагаємо криворіжцям та вимушеним переселенцям

1-8Міська влада Кривого Рогу та Рада оборони міста разом з міжнародними та благодійними організаціями продовжують підтримувати та створювати комфортні умови людям, які опинилися у складних життєвих обставинах, втратили житло, роботу, здоров’я та втекли від війни. 15 листопада в. о. міського голови Юрій Вілкул зустрівся з представниками міжнародної гуманітарної організації CARE (Cooperative for Assistance and Relief Everywhere), які вже другий рік здійснюють гуманітарну місію на території України та безпосередньо в Кривому Розі.

  Ефективна співпраця, відкритість та прозорість є запорукою того, що міжнародні фонди активно долучаються до проєктів підтримки криворіжців, вимушених переселенців та інших важливих дій.

1-6 Співробітництво Кривого Рогу з міжнародною гуманітарною організацією CARE розпочалося у 2022 році, з початком повномасштабного вторгнення. Як зазначив в.о. міського голови  Юрій Вілкул, мета сьогоднішньої зустрічі з партнерами це - встановлення міцного фундаменту  для подальшої співпраці. 

 «Другий рік триває війна. Наше місто стало прихистком для переселенців з 15 областей України, з них понад 46% з Херсонської області. Кривий Ріг і зараз продовжує приймати внутрішніх переселенців. Тільки з початку поточного року до нас прибули понад 7 тис. осіб і кількість облікованих переселенців у місті перевищила вже 77 тис. чоловік. Сьогодні в Україні немає безпечних місць і Кривий Ріг, як і більшість населених пунктів, час від часу потерпає від ворожих обстрілів, в наслідок яких, на жаль, гинуть люди, руйнується інфраструктура міста. За період війни під час ракетних атак пошкодження зазнали майже 1000 міських об’єктів, у тому числі, заклади освіти, культури, охорони здоров’я, багатоповерхові будинки та майже у сотні криворізьких сімей повністю зруйновано майно. Місто перше йде на допомогу людям в біді. З матеріального резерву виділяємо матеріали на усунення пошкоджень, виплачуємо матеріальну допомогу. А тим, у кого житло зруйноване – виділяємо кошти на придбання нового. І завжди поряд з нами, людям допомагають міжнародні гуманітарні організації та волонтери. Серед них - організація CARE»,- сказав Ю. Вілкул. 

 З початку війни міжнародна гуманітарна організація CARE неодноразово надавала допомогу у вигляді продуктових, гігієнічних наборів, медичних препаратів, видачу яких здійснював благодійний фонд «Stabilization Support Services» (на суму близько 12 млн. грн.).

1-5 Було надано допомогу в облаштуванні місць компактного проживання внутрішньо переміщених осіб, зокрема: в гімназії №27 встановлені духові шафи; в садочку №136 замінено підлогу та двері; в терцентрі Металургійного району організація провела поточні ремонти приміщень для зберігання продуктів харчування та миття посуду.

 Анна Борисова, директорка з гуманітарного реагування Благодійний фонд «Stabilization Support Services» зазначила: «У роботі будь-якого благодійного фонду, особливо тих, хто працює у гуманітарній сфері, невід’ємною частиною є кооперація з владою. І від того, наскільки влада готова або не готова йти на співпрацю, залежить успіх  і нашої роботи, і найголовніше, успіх для інтеграції та підтримки  людей, які цього потребують. І сьогодні ми  проговорили ті напрямки, які ми б хотіли підтримати і те, наскільки влада готова співпрацювати. І, насправді, той факт, що організація нашої спільної роботи настільки 1-7впорядкована, створена  система, де кожен має своє місце,   зону відповідальності, це дуже спрощує роботу. Надалі ми хочемо фокусуватися на  підтримці  людей під час війни.  Це,  з одного боку – гуманітарна підтримка, і ми від  цього не відходимо, але з іншого боку, потрібно відбудовувати житло, треба працевлаштовуватися  людям, відбудовувати  систему міста, зокрема,  водозабезпечення. І саме на цьому ми  хочемо фокусуватися!  І якраз саме  це ми почули від влади і вони також думають та працюють у такому ж напрямку. У нас   спільний вектор  роботи та розвитку!». 

 Зазначну допомогу, плідну співпрацю та підтримку криворіжців і ВПО під час повномасштабного вторгнення очільник міста вручив директорці з гуманітарного реагування Благодійного фонду «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» Анні Борисовій грамоту виконавчого комітету. Також, Юрій Вілкул в знак поваги та шани вручив представникам міжнародної гуманітарної організації CARE Міхеле Лівоні та Майя Мандрапа Терзіс пам’ятні сувеніри.

 «Ми цінуємо будь-яку допомогу, яка приносить позитивний результат, покращує життя людей у ці нелегкі часи. Тому, ми готові  та відкриті  до співпраці з міжнародними партнерами»,- підкреслив Юрій Вілкул.

КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»