Новини

О. Вілкул: Працюємо разом із експертами з Люксембургу над впровадженням великого проєкту з підтримки та розвитку міста

1-17У рамках проєкту Кривого Рогу та Люксембургу «Підтримка відновлення Кривого Рогу та Криворізького району»голова Ради оборони міста Олександр Вілкул провів робочу зустріч з представниками Люксембурзької державної агенції з розвитку LuxDev та консалтингової компанії PROMAN (Люксембург).

Робота по проєкту з Люксембургом стартувала у квітні. Сьогодні на зустрічі були підведені підсумки перших трьох місяців і сторони визначили плани на майбутнє та окреслили стратегічні завдання.

  У квітні-травні експерти LuxDev приїжджали до Кривого Рогу. Вони зібрали інформацію у сфері освіти, провели інтерв'ю з керівництвом навчальних закладів, вчителями та батьками учнів, щоб визначити, що потрібно для міста. За результатамидослідження 27 -28 червня експерти проведуть воркшопи, на яких буде розроблений стратегія впровадження проєкту та робочий план його впровадження, зокрема освіті, до кінця 2025 року.

1-18  Голова Ради оборони міста Олександр Вілкул підкреслив: «Проєкт з Люксембургом розрахований на 5 років. Його умовно можна розподілити на два блоки: освітній та економічний. Погалузі освіти заплановано придбання комп'ютерів для шкіл, учнів та вчителів; розробка впровадження європейських принципів інклюзії в освіті, ремонт укриттів у навчальних закладах, навчання вчителів, розробка нових навчальних програм, підтримка розвитку професійної освіти та навчання за професіями, потрібними на ринку праці. По економічному блоку це буде підтримка підприємництва, розвиток циркулярноїекономіки тощо. Загалом, у цьому напрямку, попередньо, вже видно близько 40 проєктів. Крім цього, наші представники спільно з люксембургськими експертами розробляють створення у Кривому Розі Методичного центру з підготовки фахівців з гуманітарного розмінування. Ці фахівці будуть дуже потрібні ще десятки років у нашій країні. Я хочу подякувати нашим міжнародним партнерам за довіру, співпрацю і, зі свогобоку, ми повністю відкриті та готові до роботи разом!».

1-15  Паоло Червіно, радник з глобальних програм Люксембурзької державної агенції з розвитку LuxDev сказав: Хотілось би відзначити зразковість та повну підтримку з боку міської адміністрації та представників у цьому проєкті. Ми знаходимося на стадії збору даних і ми отримали всю необхідну інформацію. Так, співпраця із закладами освіти, педагогами є відмінною! Як ми вже побачили сьогодні, існує баланс між онлайн та  офлайн навчанням. Та  дуже багато учнів хотіли б повернутися  до офлайн навчання і ми  хочемо надати  підтримку у цьому контексті. А як результат цього проєкту  - хочемо побачити по-новітньому оснащені школи, заповнені  учнями, які бажають  навчатися.  Також, у рамках  освітньої частини проєкту, будемо здійснювати закупку комп’ютерів. Хочемо надати закладам Кривого Рогу  та Криворізького району близько 13 тисяч  комп’ютерів.

1-16  Наступним кроком  у рамках реалізації проєкту буде  підтримка приватних підприємств. Це буде у липні. Ми хочемо надати можливість приватним підприємствам отримувати гранти і таким чином зробити свій внесок в енергостійкість  міста та  зробити економіку міста більш стійкою. Загальний обсяг проєкту  «Підтримка відновлення Кривого Рогу та Криворізького регіону» складає  50 млн  євро».

  Після підписання Договору про співробітництво між Україною та Люксембургом Верховна Рада ратифікувала цей договір, який підписав Президент України. Це дало юридичне обґрунтування для того, щоб розпочати роботу. Проєкт з Великим Герцогством Люксембург є важливим інструментом, за допомогою якого Кривий Ріг стає пілотним майданчиком для всієї країни з трансформації міста, створення нової міської екосистеми, орієнтованої на підвищення рівня життя мешканців, поліпшення екології та економічний розвиток.

  Довідково: Кривий Ріг активно співпрацюємо з Агентством США з міжнародного розвитку USAID, Міжнародною організацією з міграції (IOM), Дитячим фондом ООН (UNICEF), Французьким агентством з технічної співпраці та розвитку (АCTED), партнером британської благодійної спілки Disaster Emergency Committee – «Save the Children», «International Red Cross», Швейцарською організацією HEKS EPER, Rotary International, Італійської організацією INTERSOS, «Проліска» та УВКБ ООН, «Егіда-Центр», StabilizationSupport Services та ще з великою кількістю організацій, для яких Кривий Ріг став надійним партнером.

КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»