Новини

Ю. Вілкул: У місті продовжується комплексна робота з підтримки криворізьких підприємців, які долучаються до урядових та міжнародних грантових програм на розвиток власної справи та відкриття нового бізнесу

1-22З початку 2024 року за державною програмою «єРобота» 175 суб’єктів господарювання Кривого Рогу подали заявки на отримання грантових коштів, з них 117 – отримали підтвердження про фінансову підтримку з очікуваним обсягом фінансування на суму 30,1 млн грн.

В.о. міського голови Юрій Вілкул провів виїзну робочу нараду з питань підтримки міського бізнесу та поспілкувався з переможцями грантової програми, які вже отримали кошти на розвиток власного бізнесу та здійснюють підприємницьку діяльність у Центрально-Міському та Саксаганському районах.

1-19  «Ми продовжуємо допомагати криворізьким підприємцям отримувати фінансову підтримку у вигляді грантів від держави на започаткування й розширення власного бізнесу. Це - інвестиції у розвиток підприємництва в цілому й окремих галузей, створення нових робочих місць та зміцнення економіки Кривого Рогу. Підприємцям, які бажають відкривати новий бізнес або продовжувати розвивати власну справу, ми допомагаємо підготувати необхідний пакет документів для отримання грантів  по державним та міжнародним програмам. Завдяки такій підтримці у цьому році  вже 70 суб’єктів господарювання отримали гранти на ведення господарської діяльності на суму понад 16,6 млн грн. Це і державні, і міжнародні грантові програми. Ми прагнемо допомогти підприємцям, щоб до Кривого Рогу залучалися ресурси для розвитку місцевого бізнесу та створювалися нові робочі місця. У 2024 році створено майже 200 робочих місць», - зазначив Ю.Вілкул.

  У цьому році у Центрально-Міському районі 11 суб’єктів господарювання та 16 - в Саксаганському районі подали заявки за програмою «єРобота». 7 підприємців Центрально-Міського отримали підтвердження про фінансову підтримку з очікуваним обсягом фінансування на суму 1.8млн грн. 4 з Саксаганського району отримають 1 млн грн.

1-21  ФОП Стрибайло Лілія сказала: «Через повномасштабне вторгнення у 2022 році ми були вимушені закрити бізнес, наш автомагазин у Донецькій області, і переїхали до Дніпропетровської області. Ми втратили все - і свою справу, і будинок та довго не наважувались знов розпочати діяльність. Адже, війна, нестабільність і був постійний страх вдруге все втратити. Але все ж таки вирішили ризикнути і потроху почати свою діяльність з нуля. Спочатку відкрили магазин «Автолідер».

  З метою розширення можливостей надання послуг, виникла необхідність у відкритті станції технічного обслуговування. І вже в січні 2024 року, завдяки перемозі у державній грантовій програмі «Власна справа» я отримала кошти для свого бізнесу у сумі 150 тис грн., які були спрямовані на придбання обладнання для автосервісу. Також, це дозволило створити додаткове робоче місце та безперебійний процес реалізації товарів з вже діючого магазину «Автолідер». Ми 1-20працюємо для своїх клієнтів, щоб вони економили час на пошук та підбір деталей, комплектуючих. Крім того, я є активним учасником міжнародних програм і на початку 2024 року отримала грантову підтримку у розмірі 2500 доларів від БФ «Слов’янське серце» та міжнародної організації «Save The Children».

  ФОП Адамчик Вадим, власник магазину «Adamary Flowers» зазначив: «У нашому квітковому магазині всі клієнти відчують естетичну насолоду та зможуть насолодитися горнятком смачної кави. Втілити свою мрію ми змогли завдяки урядовій програмі. У минулому році, дізнавшись інформацію щодо початку дії державної програми «єРобота», не зважаючи на ризики, було прийнято рішення взяти участь у конкурсі. Позитивну відповідь ми отримали з другої спроби та кошти в розмірі 250 тис грн на розвиток бізнесу. На теперішній час проєкт реалізовано в повному обсязі: працевлаштовано трьох найманих працівників, придбано обладнання для магазину та відбулась закупка товару. Плануємо рухатися вперед та розвиватися».

КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»