Директор Криворізької гімназії №93 Михайло Шеляг: «Було складно, але ми впорались»

5-2Цього тижня завершується освітній процес у 2023/2024 навчальному році. Це один із найважливіших моментів у житті кожного учня. Наприкінці навчального року зазвичай школярі здають іспити. Але під час військового стану ДПА у 4­-х та 9­-х класах скасована. Річне оцінювання допоможе учасникам освітнього процесу визначити рівень досягнень у навчанні, а вчителі підведуть підсумки своєї педагогічної діяльності, визначать здобутки та результати своїх учнів, складуть перспективні плани на новий навчальний рік.

Це третій навчальний рік від початку війни. Більше інформації про те, як відбувався освітній процес у цей непростий для нашої країни період, нам розповів Михайло Шеляг, директор Криворізької гімназії №93.

­ Михайле Леонідовичу, коли закінчується поточний навчальний рік?

- Освітній процес закінчується святом Останнього дзвоника 31 травня для наших гімназистів та гімназисток після навчального року, який закінчується 28 червня. Міністерством освіти і науки України встановлена тривалість навчального року ­- 175 днів. Протягом червня планується робота з надолуження освітніх втрат у рамках проекту «ЮНІСЕФ», а також робота дитячого дозвіллєвого майданчика «STEM-­лабораторія «Пізнавай! Досліджуй! Твори!», де діти з користю проведуть свій вільний час.

­ Який формат навчання був цього року?

5-3- У цьому році учні гімназії навчалися у дистанційному форматі з проведенням уроків-­консультацій у навчальному закладі. На базі нашої гімназії проходило навчання для учнів 5-­9 класів Криворізької гімназії №111 КМР, а також КЗДО №104 (у рамках проєкту від «ЮНІСЕФ»). Дитячий фонд «ЮНІСЕФ» в Україні працює над розробкою і запуском ресурсів та матеріалів, покликаних підтримати фізичне і психологічне здоров’я, розвиток і освіту дітей, розвинути в них важливі навички, а також допомогти їхнім батькам надати необхідну малечі підтримку.

­ Скільки учнів зараз навчається у гімназії?

- На сьогоднішній день у нас навчається 538 учнів у 19­-ти класах.

­ Як проходять уроки під час тривоги?

- Коли під час проведення уроків­-консультацій звучить сигнал «Повітряна тривога», ми спускаємо дітей у наше тимчасове укриття, котре знаходиться у підвальному приміщенні. Воно вміщує приблизно до 800 осіб. Зараз ми його добудовуємо, розширюємо, облаштовуємо класи, обладнуємо нові туалети. Також на базі гімназії на постійній основі працює Пункт незламності.

­ Як відбуватиметься підсумкова атестація випускників?

- ДПА учнів випускних класів скасована, тому вони будуть атестуватися за оцінками першого та другого семестрів. Після цього випускники та випускниці 4-­х класів отримають свідоцтва про здобуття початкової освіти, 9-­х ­- свідоцтва про базову загальну середню освіту.

­ Як здобувають освіту учні, котрі знаходяться за кордоном?

- Близько 80-­ти учнів гімназії зараз перебувають за кордоном. Вони здобувають освіту в дистанційному форматі, на сімейній формі навчання та екстернаті. Річне оцінювання відбувається за результатами підсумкових робіт. Свідоцтва про здобуття базової загальної середньої освіти отримають усі учні випускних класів.

­ Чи буде в цьому році проводитися випускний вечір?

5-1- Ми розглядаємо можливість проведення урочистої лінійки.

­ Як загалом пройшов цей навчальний рік?

- Навчальний рік був складним, адже постійно лунали сирени. Але діти пристосувалися та чітко знають і дотримуються алгоритму дій у надзвичайних ситуаціях. Навчання взимку ускладнювалося проблемами з опаленням.

Наші учні та учениці навчаються із задоволенням. На уроки­-консультації, які організовані у гімназії, вони приходять виключно за згодою батьків, 80% яких дали згоду на навчання дітей у початковій школі, а 70% ­ у середній школі. Усі інші діти навчаються в онлайн-­форматі.

­ Які заходи проводяться на базі гімназії?

- Наша гімназія бере участь в проекті «Ketch Up» -­ надолуження освітніх втрат. Загалом у цьому проекті задіяні чотири освітні заклади нашого району: №93, №32, №49, №86. У нашому закладі освіти заняття з надолуження освітніх втрат проводять вчителі початкових класів, англійської мови, математики, української мови та літератури. Організовано чотири групи по 15 учнів. Заняття проводяться двічі на тиждень згідно з графіком.

­ Чи набирає зараз гімназія першокласників?

- Набір до першого класу триває навіть у такий складний час. Ми дотримуємося вимог чинного законодавства та враховуємо бажання батьків щодо вибору закладу освіти. Нам дуже приємно, що наша гімназія має багаторічну добру репутацію серед мешканців мікрорайону.

Юлія ВІЛЬНА