Допоможемо ЗСУ

3-4У перші дні повномасштабної війни криворіжець Дмитро Синиця пішов в армію добровольцем. До війни чоловік працював підривником на шахті. Цей факт і визначив його майбутню військово­облікову спеціальність. В армії Дмитро приміряв на себе роль сапера батальйону розмінування Державної спеціальної служби транспорту Міністерства оборони України. Під час війни чоловік служив у деокупованих районах Чернігівської області.

Через рік та вісім місяців його демобілізували. Але й після повернення до цивільного життя Дмитро не припинив допомагати армії, і на початку грудня минулого року заснував неприбутковий благодійний фонд «Знешкодження». Фонд надає різноманітну допомогу українським військовослужбовцям. Щоб наші бійці виконували бойові завдання більш ефективно та максимально були забезпечені всім необхідним.

- Нещодавно наш благодійний фонд допоміг 54-­й окремій механізованій бригаді імені гетьмана Івана Мазепи, в якій служать, зокрема, й криворізькі шахтарі. Ми передали бійцям детектор дронів та комплекс радіоелектронної боротьби (РЕБ), ­- каже Дмитро Синиця. ­- Також 28-­й окремій механізованій бригаді імені Лицарів Зимового походу БФ «Знешкодження» відправив два «бандера­-пауери» вартістю 45 тис. грн. кожен.

3-2До речі, «бандера-­пауер» ­- це надійний блок багатоканальної швидкої зарядки, який забезпечує незалежне живлення різної військової техніки, що суттєво покращує ефективність ведення війни та комунікації між підрозділами. За допомогою такого пристрою можна одночасно заряджати кілька джерел живлення. Наприклад, мобільні телефони, рації, зарядки БПЛА, старлінки і т. д.

Зараз волонтери з благодійного фонду «Знешкодження» проводять грошовий збір на покупку ще чотирьох «бандера­пауерів» загальною вартістю 224 тис. грн. Крім того, на харківський напрямок нашим аеророзвідникам потрібні пауербенки меншої ємності, вартість яких є вполовину меншою. На таких працюватимуть безпілотники «Баба-­Яга».

Але детектори дронів, комплекси радіоелектронної боротьби та пауербенки ­- не єдине, що потрібно нашим військовослужбовцям. За словами Дмитра Синиці, нещодавно БФ «Знешкодження» отримав офіційний запит від військової частини, яка виконує бойові завдання на Херсонщині. Бійці 36-­ї окремої бригади морської піхоти звернулися до Дмитра з проханням допомогти у придбанні двох квадрокоптерів DJI Mavic 3Т PRO загальною вартістю 424 тис. грн. Дрони ­- це очі української аеророзвідки. За їх допомогою можна знаходити позиції ворога, виконувати розвідувальні операції, що значно спрощує ведення бойових дій та зберігає життя побратимів.

Окрім цього, волонтери БФ «Знешкодження» проводять збір коштів на купівлю чотирьох супутникових терміналів Starlink загальною вартістю 80 тис. грн. До такої станції можна одночасно підключити від 10 до 40 пристроїв. Оскільки старлінки встановлюються виключно на відкритій місцевості, подібно до супутникових антен, вони нерідко страждають від уламків та вибухових хвиль.

БФ «Знешкодження» працює безпосередньо із військовослужбовцями та військовими частинами згідно їх запитів: як офіційних, так і звернення особисті від військових на офіційну сторінку у соціальних мережах.

3-3- Хочу розставити крапки над «і». Діяльність благодійних фондів ­- це не бізнес, як багато хто вважає. Це швидка адресна допомога українським військовим. Це великий обсяг роботи по моніторінгу, листуванню, відслідковуванню інформації, логістиці. Адже не секрет, що держава не може покрити всі потреби наших воїнів та задовольнити їхні запити. Для цього існуємо ми ­ волонтери , ­ каже Дмитро Синиця. ­ Ми ведемо прозору діяльність та регулярно публікуємо звіти про витрачені кошти на сторінках нашого благодійного фонду в соціальних мережах.

Дмитро розповів, що в лютому «Знешкодження» здійснило 45 операцій прийому­відправлення посилок гуманітарної допомоги. На сьогодні громадська організація активно співпрацює з українськими благодійними фондами, з італійськими та німецькими волонтерськими організаціями.

Але благодійний фонд допомагає не лише військовослужбовцям. Він надає допомогу й мешканцям деокупованих населених пунктів. Так, нещодавно наші бійці безоплатно передали одяг, продукти харчування та товари особистої гігієни Семенівській громаді Чернігівської області та Інгульському району м. Миколаїва.

- Хочу висловити величезну подяку нашим невидимим волонтерам -­ малому бізнесу, великим підприємствам Криворіжжя та звичайним українцям за їхній внесок у перемогу над ворогом. Це непроста війна і ми не повинні сидіти сидіти склавши руки. Навпаки, ми повинні робити все можливе і неможливе для того, щоб якнайшвидше привести Україну до перемоги. Наша допомога ЗСУ ­- це, перш за все, інвестиції в нашу свободу та незалежність. Слава Україні! Слава нації! Смерть ворогам!

Зв’язатися із представниками благодійного фонду «Знешкодження» можна за наступними номерами телефонів: 068-­398­-73-­­30, 097­-389-­­21­­-83. Номер картки БФ «Знешкодження»: 5582 5923 0462 2120 («Укрсиббанк»).

Владислав ВОЛОБОЄВ